726 353 820 kontakt@stylion.pl

Okulary specjalne

Gogle na motor – jak wybrać

Lubicie jeździć na motorze? Jest to coraz popularniejsza metoda na spędzanie wolnego czasu w naszym kraju. Aby jednak jazda tą maszyną była w pełni komfortowa, należy zadbać o kilka aspektów. Oczywiście, nie obejdzie się bez posiadania właściwego sprzętu, który powinien charakteryzować się najwyższym możliwym bezpieczeństwem. Trzeba jednak też zatroszczyć się o właściwy strój. Kluczową kwestią są gogle na motor. Wiele osób, szczególnie początkujących, ma problem z wyborem właściwego sprzętu z tej kategorii. Jesteście w tej samej grupie? W takim razie powinniście przeczytać nasz artykuł, w którym zawarliśmy kilka cennych informacji odnośnie nabywania tych produktów.

Jakie cechy powinny mieć odpowiednie gogle na motor?

Przede wszystkim, musicie zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane gogle na motor. Dlaczego? Warto podkreślić, że te produkty powinny być wyprodukowane z elastycznych materiałów, dzięki którym będą bardzo wytrzymałe i nie podatne na żadne naciski. Jest to bardzo ważne w aspekcie bezpieczeństwa. Warto kupować również sprzęt, który potrafi znakomicie dopasować się do twarzy oraz kasku. Gogle na motor wykonane z elastycznych materiałów spełniają to kryterium. Trzeba podkreślić, że wewnątrz tych urządzeń powinna znajdować się gąbka hipoalergiczna. Jest to bardzo istotne, ponieważ ten element potrafi skutecznie wchłaniać pot i nie powoduje żadnego dyskomfortu na twarzy kierowcy. Trzeba też zaznaczyć, że sprzęt z tej kategorii powinien posiadać łatwo wymienne szyby. Bez wątpienia, odpowiednie gogle na motor muszą mieć solidny pasek mocujący. Po jego wewnętrznej stronie powinna znajdować się warstwa przezroczystej gumy, dzięki której ten element nie będzie przesuwał się na śliskiej powierzchni kasku. Odpowiednie gogle na motor posiadają także elementy, które zapobiegają parowaniu szybki oraz porysowaniu wizjera.

Istotne jest też to, w jakich warunkach najczęściej jeździcie – pod tym kątem należy dobierać szkła. Jeśli przeważnie używacie pojazdu w ciągu dnia, w czasie dobrych warunków atmosferycznych, to wystarczą zwykłe przeźroczyste szyby. Gogle na motor z przyciemnianymi szkłami zapewniają ochronę przeciwsłoneczną i nadają się na przykład do jazdy przy ostrym słońcu. Możecie także z powodzeniem zdecydować się na powłoki polaryzacyjne, które redukują denerwujące odbicia i odblaski.

7f90bd4c8c4e61e66c40cefcacab9b36

Które gogle na motor wybrać?

Bardzo dobrym wyborem będą na przykład Google KOESTLER posiadające żółte szkła. Charakteryzują się uniwersalnością, elastycznością i posiadają regulowany pasek zapewniający komfortowe i pewne trzymanie gogli na głowie. Trzeba zaznaczyć, że te produkty mają także otwory wentylacyjne, które zapobiegają parowaniu. Istotnym elementem jest gąbka , która dopasowuje kształt gogli do każdej twarzy.

ef74a0aded98a238f6fe0bf6e85fa023

Warto podkreślić, że spokojnie możecie nabyć także profesjonalne gogle na motor dla dzieci. Błędem jest zakładanie pociechom sprzętu używanego, który wcześniej był noszony przez dorosłych. Odpowiednio wyprodukowane gogle na motor dla dzieci spełniają wszystkie najważniejsze warunki i perfekcyjnie dopasowują się do rysów twarzy naszych pociech. Dzięki temu, jazda w takim sprzęcie jest maksymalnie komfortowa.

9f778ed8abfef72b8c532b3d610c43ad

7 Komentarzy

 1. Nadia

  zgadzam sie co do tej gabki hipoalergicznej, jak jakies gogle nie maja tego elementu, to lepiej omijac szerokim lukiem

 2. Sylwek

  merytoryczny tekst, super sie czytalo

 3. Mirek

  pierwszy raz jesten na tym blogu, ale chyba bede czesciej zagladal, bo ciekawe poruszacie tematy

 4. Moniks

  wlasnie zamierzam kupic gogle, bo teraz ceny tansze, info zawarte w art wykorzystam w trakcie zakupow

 5. Kamil

  wybor gogli na motor nie jest latwy ale ten tekst bardzo ulatwia te czynnosc

 6. tomassso

  dobrze że napisaliście o tych goglach dla dzieci, bo dużo ludzi zakłada im gogle po dorosłych, a to spory błąd

 7. niko

  zgadzam się, że powłoki polaryzacyjne świetnie redukują odbicia i blaski. Sam mam takie gogle i to bardzo przydatna funkcja

Dodaj odpowiedź